Вівторок, 19.03.2024, 06:48
Вітаю Вас, Гість


Першокласники

Вступ до школи - переломний момент в житті кожного малюка. Початок шкільного навчання кардинальним чином міняє весь його спосіб життя. Властиві дошкільникам безпечність, безтурботність, занурення в гру змінилися життям, наповненим безліччю вимог, обов'язків і обмежень: тепер дитина повинна щодня ходити в школу, систематично і напружено працювати, … Читати далі »



Гіперактивна дитина

Давайте обговоримо можливості гри при побудові спілкування близьких людей (перш за все батьків) з гіперактивною дитиною, а також роль педагога в корекції його поведінки. … Читати далі »



Агресивна дитина: що робити?

Чи ви замислювалися коли-небудь над тим, чому наші діти часом бувають агресивними? То вдома чіпляється до молодшої сестрички чи братика, то у дворі з ким-небуть поб’ється … Читати далі »



Дитина не хоче йти в школу

Ситуація. Дитина вередує, не хоче йти в школу, пояснюючи свою поведінку просто: «Не хочу вчитися». Як підвищити мотивацію учбової діяльності? … Читати далі »



Дитячі кишенькові гроші: три основні помилки виховання

Чи потрібні дітям гроші? Безумовно. C тих самих пір, коли вони залишають слінг, коляску, дитяче ліжечко і починають, хочемо ми того чи ні, соціалізуватися - дітям потрібен обмінний еквівалент. Поки обіцяний комунізм не настав, власність - єдина прийнятна форма соціального устрою для людини. Тобто, грошові знаки потрібні всім, щоб обмінювати їх на товари та послуги, … Читати далі »



Діти і телебачення

ЧЧи існує реальна загроза психічному й фізичному здоров’ю дитини, яка з раннього віку звикла годинами просиджувати перед екраном телевізора? Як впливає телебачення на психіку дітей і дорослих? І чи можна говорити про «золоту середину»? Спробуємо в цьому розібратися. … Читати далі »



За що хвалити дитину?

Хвалити дитину треба для того, щоб виховати у ній ті якості, яких поки що немає. Наприклад, ваш син дуже сором’язливий або постійно чогось боїться. Навіть найменші спроби подолати боягузтво помічайте і хваліть за це. … Читати далі »



Звичка гризти нігті допомагає дитині зняти напруження

Часто трапляється так, що батьки з лівші силоміць роблять правшу, а з художника виховують математика. У результаті психологічних страждань дитина замикається у собі, починає гризти нігті. Про причини виникнення звички та про шляхи її викорінення розповідає дитячий лікар-психіатр Василь Галябар. … Читати далі »



Конфлікт з вчителем

У дитини конфлікт з вчителем... Це, звичайно, справа житейська - з ким не буває. Всім не догодиш. Вчитися все одно треба... Так-то воно так, але лише від цих думок нікому не легшає. Ні дитяті, яке йде в школу, як на каторгу, ні батькам, які знаходяться в замішанні, ні вчителеві якому на голову повалилася чергова проблема. Як же можна допомогти маленькій людині здолати кризу? … Читати далі »



Моя дитина погано вчиться - що робити?

Шкільна успішність - це тема, яка зазвичай тримає батьків у напрузі і змушує здригається підчас кожного невдалого повороту. Якщо дитина − не перший учень у класі, це ще можна пережити, але якщо вона навчається відверто слабко, на трійки, які в будь-який момент можуть обернутися двійками, то це вже трагедія. … Читати далі »



Чому діти не читають?

Країна, що колись вважалась країною, яка найбільше читала в світі, сьогодні зіткнулася з серйозною проблемою: сучасні діти не тягнуться до книги, не люблять читати, не сприймають спілкування з художньою літературою як життєву необхідність. Все частіше на це скаржаться батьки і вчителі. Звичайно, деякі вважають, … Читати далі »



Як музика може допомогти дитині досягти успіху в навчанні?

Одною з причин, чому багато школярів погано засвоюють математику, є нездатність просторово уявляти предмети. Через це діти не можуть записати розв’язання в стовпчик, правильно зрозуміти умову задачі, плутають математичні символи. Завдяки знанню нот, інтервалів і … Читати далі »



Якщо дитина… вкрала?

Одного разу моя молода колега прийшла на роботу заплакана. Виявляється, її трирічна дочка вкрала в няні в дитячому садку зв’язку ключів. Причому ретельно спланувала «злочин»: дочекалась, поки в кімнаті нікого не залишилось, залізла в тумбочку, де зберігалася зв’язка і… Загалом, скандал, крики, обвинувачення. … Читати далі »